DC Напојување

DEL-DRC24V30W1Z
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DELTA PSU
Код од Произв.: DRC-24V30W1AZ
Индустриско Напојување, DIN Шина, 24 VDC, 1.25 A, 30 W, Delta
2.185 ден
(вклучено ДДВ): 333,31 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

DRC-24V30W1AZ е дел од Chrome серијата на напојувања за монтажа на DIN шина, која е дизајнирана за употреба во компактни кабинети за домашна автоматизација и прехрамбена индустрија. Chrome серијата на DIN напојувања на Delta нуди двојно изолиран влез. Ова значи дека не е потребно приклучување на заземјувањето, што резултира со мала струја на истекување. Овој производ има универзален влез со опсег на напони од 90-264Vac, и широк опсег на работна температура од -25°C до 71°C.

 

Излез:

 • Номинален излезен напон: 24V
 • Опсег на промена на излезниот напон: 23.52-24.48Vdc
 • Номинална излезна струја: 1.25A
 • Излезна моќност: 30W
 • Напонска регулација: < 1% typ. (@ 90-264Vac, 100% оптоварување)
 • Струјна регулација: < 2% typ. (@ 90-264Vac, 100% оптоварување)
 • PARD: 150mVpp
 • Време на вклучување: < 3,000ms @ номинален влез (100% оптоварување)
 • Време на задршка: > 25ms @ 115Vac; > 30ms @ 230Vac (100% оптоварување)
 • Динамички одзив: ± 5% @ 10-100% оптоварување
 • Вклучување со капацитивен товар: 3000µF Max

 

Влез:

 • Номинален влезен напон: 100-240Vac
 • Опсег на влезен напон: 90-264Vac (125-375Vdc)
 • Номинална влезна фреквенција: 50-60Hz
 • Опсег на влезна фреквенција: 47-63Hz
 • Номинален DC влезен напон: 125-375Vdc
 • Ефикасност при 100% оптоварување: > 87.0% @ 115Vac & 230Vac
 • Максимална стартна струја: < 25A @ 115Vac; < 50A @ 230Vac
 • Струја на истекување: < 0.25mA @ 240Vac

 

Карактеристики:

 • Класа на заштита II, Двојна изолација (Не е потребно поврзување на заземјување)
 • Универзален AC влезен напон и полна моќност до 55°C
 • Моќноста нема да падне за целиот опсег на влезен напон
 • Ефикасност: >87.0% @ 115Vac & 230Vac
 • NEC Class 2/Limited Power Source (LPS) сертифициран
 • Заштити од Пренапони/Преоптоварување/Прегревање
 • Димензии(ДxШxВ): (91x53x55.6)mm
 • Тежина: 0.14kg
Тип
DIN
Излезен напон 24 V
Излезна струја 1,25 A
Моќност 30 W
Опсег на промена на излезниот напон 23.52 - 24.48 V
Влезен напон 90 - 264 V
Напонска регулација 1 %
Струјна регулација 2 %
Заштита
Преоптоварување
Пренапони
Прегревање
Димензии 91 x 53 x 55.6 mm
Работна температура -25 - 71 °C
Ефикасност 87 %
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.