CliQ II Бафер Mодул

DEL-DRB24V20A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DELTA PSU
Код од Произв.: DRB-24V020ABN
CliQ II Бафер Mодул, 24 VDC, 20 A
14.376 ден
(вклучено ДДВ): 2.192,95 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Delta CliQ II бафер модулот има најчесто користен излезен напон од 24V и меѓу најдолгите времиња на баферинг (ублажување) од 0.25 sec (min) на 20A во широк опсег на влезен напон од 22.8Vdc до 28.8Vdc. Бафер модулот има електролитски кондензатори кои не бараат одржување за да чува енергија, па ја елиминира потребата од периодична замена  со споредба со поскапите батерии кои исто така имаа и помал работен век. Delta CliQ II бафер модулот доаѓа со комплетни заштити од прекумерна струја/преоптоварување, пренапонска и заштита од куса врска. Delta CliQ II серијата е во согласност со IP20 со куќиште изработено од алуминиум отпорен на корозија и конформална облога на плочката за да овозможи заштита од прашина и други хемиски загадувачи.

 

Карактеристики:

 • Номинален излезен напон: 24V
 • Опсег на нагодување на излезниот напон:
  • Прекинувачот во положба = “Fix 22V” Баферингот почнува ако напонот на терминалот падне под 22V
  • Фабричко нагодување, Прекинувачот во положба = “Vin-1V” Баферингот почнува ако напонот на терминалот се намали за > 1V
 • Максимален излезен напон: 35Vdc
 • Номинална излезна струја: 20A
 • Време на баферинг: 250ms мин @ 24V/20A оптоварување, > 5sec мин @ 24V/1A оптоварување
 • Номинален излезен напон: 24Vdc typ. (во зависност од Vin)
 • Номинален влезен напон: 24Vdc
 • Опсег на влезниот напон: 22.8-28.8 Vdc
 • Влезна струја:
  • Режим на полнење: < 0.6A
  • Режим на празнање: 20A Max
 • Време на полнење: < 30sec
 • Може да се поврзе во паралела за да се зголеми времето на ублажување (баферинг)
 • Димензии: (121x70x120.1)mm
 • Тежина: 0.76kg
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.