Инвертор за Напојување

MEW TS-200-248B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MEAN WELL
DC/AC Инвертор, 48 VDC > 220 VAC, 200 W, Mean Well
11.950 ден
(вклучено ДДВ): 1.822,88 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Инвертор за напојување од (42-60)V-DC во 220V-AC, 200W.

 

Карактѕеристики:

 • True sine форма на излезен напон
 • За конвертирање на 48VDC во 230VAC
 • Излезниот напон и фреквенција прилагодливи, фабрички поставени на 230VAC / 50Hz
 • Заштита на излез: краток спој, преоптоварување и прегревање
 • Аларм и автоматско исклучување при низок напон
 • Со заштитна обвивка
 • '' Е '' - означено
 • Жичен далечински управувач како додаток
 • Број на излези: 1
 • Влезен напон Мин. 42V
 • Номинален напон за влез: 48V
 • Влезен напон Макс.: 60V
 • Излезен напон Мин.: 200V
 • Излезен напон Макс.: 240V
 • Номинална моќност: 200W
 • Излезна бранова форма: синусоидна
 • Ефикасност: 88%
 • Поврзување: со терминали со завртки
 • Излез Тип: Шуко
 • MTBF 106200 ч
 • Должина: 205mm
 • Ширина: 158mm
 • Висина: 59mm
Излезен напон 220 V
Моќност 200 W
Влезен напон 42 - 60 V
Заштита
Преоптоварување
Пренапони
Прегревање
Димензии 250x158x59 mm
Ефикасност 88 %
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.