DC Напојување

RND-PSD24013
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND
Индустриско Напојување, DIN Шина, 24 VDC, 1.3 A, 30 W, RND
1.495 ден
(вклучено ДДВ): 228,05 ден
Беспл. Испор.
w

Индустриско напојување за монтажа на шина, со заштита од краток спој, преоптоварување, пренапони и прегревање. Идеално за фабричка автоматизација, сообраќајни и транспортни системи и други индустриски апликации.

 

Карактеристики:

 • Напон: 24V
 • Струја: 1.3A
 • Номинален напон: 24V
 • Излез: Прилагодлив
 • Номинален влезен напон: 100-240VAC
 • Влезен напон Мин.: 90VAC
 • Влезен напон Макс.: 264VAC
 • Моќност: 30W
 • Напон на изолација: 3kV
 • Брум (V): 46mV
 • Терминал: DIN Push In
 • Ефикасност на напојувањето: 87%
 • Работен век: 200000h
 • Работна температура мин.: -25°C
 • Работна температура макс.: 70°C
 • Длабочина: 108mm
 • Висина: 95mm
 • Ширина: 36mm
Тип
DIN
Излезен напон 24 V
Излезна струја 1,3 A
Моќност 30 W
Влезен напон 100 - 240 V
Заштита
Преоптоварување
Пренапони
Прегревање
Димензии 108x95x36 mm
Работна температура -25 - 70 °C
Ефикасност 87 %
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.