USB адаптер за во автомобил

P.SUP.USB202
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил, 2x USB, 0.5A.

349 ден
(вклучено ДДВ): 53,24 ден
На лагер
w

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил. Адаптерот има две USB порти и приклучок за запалка. Идеален за полнење на два уреди, како што се: MP3 плеери, iPod, iPhone и мобилни телефони во вашиот автомобил, без притоа да го изгубите приклучокот за запалка. Полначот има заштита од краток спој и од преоптоварување.


Карактеристики:

  • LED индикација 
  • Заштита од краток спој
  • Заштита од преоптоварување
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 0,5 A
Број на USB порти
2
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.