USB адаптер за во автомобил

P.SUP.USB204
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил, 1x USB, 1A.

365 ден
(вклучено ДДВ): 55,68 ден
Беспл. Испор.
w
Пакети

Полнете ја вашата USB опрема во автомобил преку приклучокот за запалка. Овој супер мал USB адаптер може лесно да се чува некаде во вашиот автомобил и секогаш да биде со вас. Со овој адаптер батеријата на вашиот MP3/4 плеер, PDA, телефон или кој било друг USB уред, никогаш нема да биде празна повторно.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: (12-24)V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC
  • Макс излез струја: 1000mA
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 1 A
Број на USB порти
1
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.