USB адаптер за во автомобил

P.SUP.USB2041
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MINWA

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил, 1x USB, 1A.

149 ден
(вклучено ДДВ): 22,73 ден
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w

USB DC/DC конвертор со вграден приклучок за запалка, ви овозможува да напојувате USB уреди преку USB порт и во исто време да користите друг електронски уред преку 12V приклучок за запалка. Претставува идеален додаток за вашите патувања. Има заштита од краток спој и од преоптоварување.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: 12V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC / 12V-DC
  • Излезна струја: 1A
Влезен напон 12 - 13,8 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 1 A
Број на USB порти
1
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.