USB адаптер за во автомобил

P.SUP.USB2052
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил, 1x USB, 1A.

399 ден
(вклучено ДДВ): 60,86 ден
Беспл. Испор.
w

USB DC/DC конвертор со вграден приклучок за запалка, ви овозможува да напојувате USB уреди преку USB порт и во исто време да користите друг електронски уред преку 12V приклучок за запалка. Претставува идеален додаток за вашите патувања. Има заштита од краток спој и од преоптоварување.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: (12-24)V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC / (12-24)V-DC
  • Излезна струја: 1A / 5A
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 1 A
Број на USB порти
1
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.