USB адаптер за во автомобил

VARTA-57931
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VARTA

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил, 2x USB, 3.4A. 

1.150 ден
(вклучено ДДВ): 175,42 ден
на лагер
w

USB адаптер за напојување со две USB порти кој може истовремено да напојува два мобилни уреди (2.4A + 1.0A), со вкупен капацитет на излезна струја од 3.4А. Адаптерот има за четири пати поголема моќ од стандардниот 500mAh полнач. Компактниот дизајн овозможува лесно да се прилагоди во секој автомобил, може да остане постојано конектиран во запалката за цигари. Компатибилен е со повеќето USB кабли, вклучувајќи ги Apple Lightning, Apple 30-pin, Micro USB и Mini USB кабли. Адаптерот има LED индикација. Пакетот содржи micro USB кабел.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: 12V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC
  • Макс. струја: 3100mA
  • Должина: 105mm
  • LED индикација
  • Боја: црна
     
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 3,4 A
Број на USB порти
2
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.