USB адаптер за во автомобил

PROCAR-005
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил.

1.590 ден
(вклучено ДДВ): 242,54 ден
на лагер
w

USB адаптер за во автомобил со заштитно капаче и интегриран конвертор на напонот. Погоден за полнење на мобилни уреди (GPS, мобилни телефони, дигитални фотоапарати, таблети) кои можат да се напојуваат преку 5V USB конектор. Прицврстување со пластична завртка.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: (12-24)V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC
  • Максимална Струја: 5А (2 x 2.500mA)
  • Потрошувачка: < 5mA
  • Пречник на кабел:  0.5mm2
  • Дебелина на панелот: 2-8 mm
  • Заштито капаче од прашина
  • Должина на кабел: 15cm
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 5 A
Број на USB порти
2
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.