USB адаптер за во автомобил

CABS-P.SUP.14/B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CABSTONE

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил, 4.8A.

 

1.186 ден
(вклучено ДДВ): 180,92 ден
На лагер
w

Овој компактен двопортен USB адаптер овозможува полнење на паметни телефони, таблети и други уреди со брзина 4 пати поголема од конвенционалните полначи. Благодарение на Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 технологијата може да се полнат компатибилни уреди со Snapdragon процесори од 0-80% за 35 минути. Покрај тоа, Quick Charge™ 3.0 е компатибилен со претходните верзии. Дополнителната порта овозможува полнење на два уреди во исто време. Интелигентен систем за заштита од куса врска, прегревање или пренапон. Smart технологијата на полнење може да идентификуваа компатибилни уреди и да се обезбеди оптимизирана струја на полнење. Адаптер за полнење е многу поефикасен и поекономичен од конвенционалните USB полначи. Особено компактниот дизајн одговара речиси на сите управувачки табли или централни конзоли, речиси е неприметен и може да остане постојано во конекторот за запалка на автомобилот.

Ги полни уредите до 4 пати побрзо од конвенционалните полнач.
Интелигентна детекција на уредот и прилагодување на напонот на полнење.
Интегрирани заштитни кола за заштита на поврзаните уреди
12/24V напојување за употреба во автомобил или камион
Компатибилен со претходните QC2.0 и QC1.0
Погоден за многу популарни паметни телефони, таблети итн

 

Карактеристики:

  • Опсег на влезен напон:  (12-24)V-DC
  • Влез, Запалка машки тип (12 / 24V)
  • Излез:, тип USB женски (тип А)
  • Излез, макс.: 4.8А
  • Боја црна, сребрена
  • Ознаки: CE, Quick Charge 3.0
  • Ширина: 27,5mm
  • Висина: 55mm
  • Длабочина: 24,8mm
  • Тежина: 20g
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 4,8 A
Број на USB порти
2
Боја
 сребрена
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.