USB адаптер за во автомобил

CABS.P.SUP.02/B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CABSTONE

Универзален адаптер за напојување на мобилни уреди во автомобил, 7.2A.

 

1.490 ден
(вклучено ДДВ): 227,29 ден
На лагер
w

Овој компактен USB адаптер овозможува полнење на паметни телефони, таблети и други уреди со брзина 4 пати поголема од конвенционалните полначи. Благодарение на Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 технологијата уредот се полни од 0-80% за 35 минути. Адаптерот има систем на заштита од краток спој, прегревање и напонско преоптоварување. Паметната технологија автоматски ги препознава уредите и дефинира оптимална струја при полнењето.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: 12 - 24(DC)V
  • Излезна струја: 7.2A
  • Конектор: USB (тип A)
  • Компатибилен со  QC2.0 and QC1.0
  • Димензии: (37x.56х24.8)mm
  • Тежина: 28g
  • Боја: црна
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 7,2 A
Број на USB порти
4
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.