USB адаптер за во автомобил

GB-P.SUP.22/B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

USB адаптер за полнење на два уреди истовремено

770 ден
(вклучено ДДВ): 117,46 ден
на лагер
w

Двоен USB полнач за во автомобил 3.1A - со две USB порти за мали уреди и паметни телефони.

За брзо полнење во приклучокот за запалка на цигари.
Истовремено полнење на два USB-уреди.
Интегрирано заштитно коло за заштита на поврзаните уреди.
U/A обележани излези:

 • U = универзална корисна порта за полнење
 • A = приклучок за полнење на Apple уреди

 

Карактеристики:

 • Влезен опсег на напон: 12/24V(DC) 
 • Излезна струја макс.: 3.1A
 • Влезен конектор: запалка машки
 • Излезни конектори: 2хUSB 2.0 женски (Тип А)
 • Излезен напон: 5V(DC)
 • Боја: црна
 • Ознаки: CE, WEEE
 • Должина: 44,4mm
 • Дијаметар: 25,2mm
 • Тежина: 13,1g
Влезен напон 12 - 24 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 3,1 A
Број на USB порти
2
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.