USB адаптер за напојување

CABS-P.SUP.04/B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CABSTONE

USB адаптер за брзо полнење на мобилни уреди, 3xUSB, 6A.

 

 

832 ден
(вклучено ДДВ): 126,92 ден
На лагер
w

Quick Charge™ 3-портен, USB, 6.000mA брз полнач за паметни телефони / таблети.

Овој компактен трипортен адаптер за напојување нуди доволно струја за полнење на смартфони, таблети и многу други USB-уреди. Едноставно приклучете го во штекер и поврзете го со соодветен USB кабел - и тој е подготвен за брзо полнење. Благодарение на Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 технологијата, уредот се полни од 0-80% за 35 минути. Интелигентниот систем за заштита спречува куса врска, прегревање или пренапон.Полначот го препознава мобилниот уред и ја определува оптималната струја при полнење. Адаптерот за полнење е многу поефикасен и поекономичен од конвенционалните USB полначи а заменливите приклучоци овозможуваат употреба во речиси секој приклучок и речиси насекаде во светот.

До 4 пати побрзо полнење од конвенционалните полначи.
Интелегентно препознавање на уредот и прилагодување на напонот на полнење.
Компактен дизајн за практично поставување во било кој приклучок.
3-USB порти со струја до 6.0A на излез.
Влез од 100V до 240V, може да се користи во странство
Овозможува брзо полнење директно од штекер.
Погоден за поголем дел од паметните телефони, таблети итн...

 

Карактеристики:

 • Работен напон: (100- 240)V-AC
 • Резултат 2, напон: 5V-DC
 • Излез, макс. amperage:
 • Резултат 2, тип: 2xUSB женски 2.0 (тип А)
 • Влез, тип: Еуро машки (Type C CEE 7/16)
 • Излез, тип: USB женски QC3.0 (Typ А)
 • Боја: црна
 • Ознаки: CE, QC3.0 (Typ A)
 • Ширина: 53mm
 • Висина: 53mm
 • Длабочина: 66.3mm
 • Тежина: 105.1g
Влезен напон 100 - 240 V
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 6 A
Број на USB порти
3
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.