HDMI Екстендер + HDMI Кабел + Мрежен Кабел

LEP-0200
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LOGING ELECTRONICS

ЛОГИНГ Пакет кој ви овозможува оптимизиран Пренос на аудио/видео во FullHD до 50m со најстандарден мрежен кабел од Cat5e или Cat6 и компатбилни HDMI кабли.

5.923 ден
(вклучено ДДВ): 903,51 ден
Редовна цена: 7.080 ден
Штедите 1.157 ден
Беспл. Испор.
w
Производи во овој пакет:
Штедите: 1.157 ден

Оваа докажана технологија е замена за поврзување со HDMI кабел со должина до 50m кој е скап a воедно е тешко да се достигне. Изворот се приклучува со HDMI кабелот на предавателот од екстендерот, со мрежниот кабел се приклучуваат предавателот и приемникот, а приемникот со вториот HDMI кабел се приклучува со телевизорот.

Екстендер: поддржува беспрекорен сигнал во Full HD(1080p) со високи перформанси за брзини до 1.65Gbps / 165MHz. Компатибилен е со HDMI 1.2a, Cat5e или Cat6, содржи вграден еквилајзер.


FTP кабел: 30m соодветен е за 10BASE-T, 100BASE-TX (Fast Ethernet) и 1000BASE-T (Gigabit Ethernet).

HDMI кабел: со позлатени конектори во v1.4 поддржува и Еthernet, погоден е за графички технологии 4K, 3D, и Deep Color.

Гаранција: 18 месеци

Техничка Поддршка: support@loging.mk


Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.