Лабораториско Напојување + Arduino Uno

LEP-0213
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LOGING ELECTRONICS

ЛОГИНГ Пакет за вистинските љубители на електрониката, посебно за вас, кои имате желба да си “поиграте” со Arduino Uno.

7.916 ден
(вклучено ДДВ): 1.207,53 ден
Редовна цена: 9.905 ден
Штедите 1.989 ден
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
Производи во овој пакет:
Штедите: 1.989 ден

Произведено со највисоките стандарди на индустријата – Лабораториско напојување во линеарна изведба со LED дисплеи за приказ на напонот и струјата. Подарок од ЛОГИНГ за вашата доверба кон нас, развојната плочка Arduino Uno (ревизија 3) базирана на ATmega328 микроконтролер. Едноставно поврзете ја со компјутер преку USB кабел или вклучете ја на AC/DC адаптер за напојување или батерија, и можете да почнете со користење на плочката.


Лабораториско напојување: Два 3-1/2 дигитални LED дисплеи со точност на напон ± 1% + 2 дигити и точност на струја ± 1.5% + 2 дигити.

Arduino Uno: Секој од 14-те 5V дигитални пинови на Uno може да се користи како влез или излез, 6 аналогни влезови, 16MHz керамички резонатор, USB конекција, конектор за напојување, ICSP хедер, и тастер за ресет.

Гаранција: 12 месеци

Техничка Поддршка: Логинг


Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.