Tример потенциометар

IP 10K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Tример потенциометар 10KΩ со пречник од 16mm.

13 ден
(вклучено ДДВ): 1,98 ден
Беспл. Испор.
w

Tример потенциометар 10KΩ.

 

Карактеристики:

  • Пречник: 16mm
  • Максимална моќност: 0.25W 
  • Толеранција: ±20°
Отпорност 10 KΩ
Максимална моќност 0,25 W
Толеранција 20 %
Димензии 16 mm

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.