MOX отпорник

VS-5145
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VISATON
Код од Произв.: 5145

MOX отпорник 1.5Ω 10W.

94 ден
(вклучено ДДВ): 14,34 ден
Беспл. Испор.
w

MOX отпорник (отпорник од метал оксид слој) кој овозможува поголема ефикасност на приспособување кај high-end звучниците на пасивните свртници. Се карактеризира со висока моќност, отпорност на високи температури, ниска индуктивност и мала толеранција.

Карактеристики:

  • Отпорност: 1.5Ω
  • Моќност: 10W
  • Должина: 52mm
  • Пречник: 8mm
Отпорност 1,5 Ω
Моќност 10 W
Димензии 52x8 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.