Варистор

VAR V20K510
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: VAR-V20K510V-5 ROHS

Варистор 20mm, 510VAC, 820VDC.

30 ден
(вклучено ДДВ): 4,58 ден
На лагер
w

Варистор е отпорник кој ја менува отпорноста во зависност од напонот. Најчесто се користат за заштита во електронските кола од пренапони. Тие се инкорпорираат во колото на таков начин што кога ќе се активираат ке ја превземат струјата создадена од страна на високиот напон, подалеку од осетливите компоненти.

 

Карактеристики:

  • Дијаметар: 20mm
  • Максимален AC напон: 510 V-AC
  • Максимален DC напон: 820 V-DC
AC Напон 510 V
DC Напон 820 V
Дијаметар 20 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.