Протоборд

PJP-1077
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ELECTRO-PJP
Код од Произв.: 19115
Протоборд, 3330 Точки за Поврзување, 275 x 165 mm
2.794 ден
(вклучено ДДВ): 426,2 ден
Беспл. Испор.
w

Протоборд со 3330 точки.

Тест плочата е монтирана на метална подлога со 5 буксни со еден блок хартија за цртање на струјно коло.

Карактеристики:

  • Електрична заштита: 33V-AC / 70V-DC, до 1A
  • Димензии: (275x165x35)mm


 

Максимална Струја 1 A
Димензии 275x165x35 mm
Растојание меѓу пинови
2.54 mm
Тежина 900 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.