Протоборд

ME-ADD PRT8
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-1097
Протоборд, 830 Точки за Поврзување
450 ден
(вклучено ДДВ): 68,64 ден
Беспл. Испор.
w

Стандарден протоборд, без лемење.
Има 2 линии за напојување, 62 колони и 10 редови - вкупно 830 контактни точки. Висококвалитетната транспарентна пластика му дава убав изглед и лесно може да се интегрира во било кој дизајн.
Протобордот има самолеплива фолија од долната страна, со што можете со сигурност да го залепите на плочка или било која површина. Контактните плочки се распределени на стандардно растојание од 100mil (2.54mm).
Протобордот има мали делови за заклучување и спојување, па со тоа може да споите повеќе вакви плочки и да добиете една поголема.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.