Аксијален Вентилатор 12V-DC

CY 410/2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Аксијален Вентилатор, 12V-DC, (40x40x10)mm, 3пина
1.232 ден
(вклучено ДДВ): 187,93 ден
Беспл. Испор.
w

Вентилатор за компјутер со 3 жици.

Робусна пластична кутија и тркало на роторот.
Мотор без четкици.
Поврзувачки кабли 300mm AWG28.
Тип А со пропорционален правоаголен импулсен сигнал за брзината.

 

Карактеристики:

 • Димензии: (40x40x10)mm
 • Конекција: 3-жилен лицнаст кабел
 • Работен напон: 12V-DC
 • Брзината на ротација: 6100RPM вртежи во минута
 • Максимална потрошувачка на енергија: 1.1W
 • Проток макс. 11.1m³/h
 • Поврзувачки кабел: 300mm
 • Притисок: 28Ра
 • Макс. Бучава: 24dBA
 • Ball bearing (со лагери)
 • Тежина: 13g
 • Температурен опсег: (-40 + 80)°C
Висина 10 mm
Должина 40 mm
Ширина 40 mm
Ниво на бучава 24 dB
Проток на воздух 6,533 CFM
Број на вртежи 6.100 RPM
Напојување (DC) 12 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.