Аксијален Вентилатор 12V-DC

CY 204/1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Аксијален Вентилатор, 12V-DC, (92x92x25)mm, 3пина
1.590 ден
(вклучено ДДВ): 242,54 ден
Беспл. Испор.
w

Вентилатор за компјутер со 3 жици.

DC вентилатори со мотор со електронски комутиран надворешен ротор. 
Квадратен сигнал пропорционален на вртежите во минута со цел надворешно следење на брзината на моторот на вентилаторот (отворен колектор).
Вентилатор е изработен од пластика со армирани стаклени влакна.
Приклучни кабли-310mm AWG24 (3 кабли)
Дува преку рамката.

 

Карактеристики:

 • Димензии: (92x92x25)mm
 • Конекција: 3-жилен лицнаст кабел
 • Работен напон: 12V-DC
 • Брзината на ротација: 2700RPM вртежи во минута
 • Максимална потрошувачка на енергија: 2.2W
 • Проток макс. 84m³/h
 • Поврзувачки кабел: 310mm
 • Макс. Бучава: 32dBA
 • Sleeve bearing
 • Тежина: 100g
 • Температурен опсег: (-20 + 70)°C
Висина 25 mm
Должина 92 mm
Ширина 92 mm
Ниво на бучава 32 dB
Број на вртежи 2.700 RPM
Напојување (DC) 12 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.