Аксијален Вентилатор 12V-DC

CY 420/1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Аксијален Вентилатор, 12V-DC, (40x40x20)mm
444 ден
(вклучено ДДВ): 67,73 ден
Беспл. Испор.
w

Вентилатор со мотор без четкици кој се карактеризира со тивка работа и ниски електромагнетни интерференции (EMI).

Карактеристики:

 • Димензии: (40x40x20)mm
 • Тип: Аксијален вентилатор
 • Работен напон: 12V
 • Опсег на Напон: (7.0-13.2)V
 • Материјал: PBT UL94V0
 • Брзина на ротација: 9500rpm
 • Максимална потрошувачка на енергија: 2.64W
 • Волуметриски проток макс.: 19,8 m³/h
 • Макс. бучава: 33.5dBA
 • Лежиште: со лагери
 • Боја: црна
 • Тежина: 27g
 • Температурен опсег: (-10-+70)°C
Висина 40 mm
Должина 40 mm
Ширина 20 mm
Напојување (DC) 12 V-DC
Лежиште
Лагер
Ниво на бучава 33,5 dB
Број на вртежи 9.500 RPM
Куќиште
Пластика
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.