Аксијален Вентилатор 12V-DC

CY 410/4
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
SUNON
Аксијален Вентилатор, 12V-DC, (40x40x10)mm
444 ден
(вклучено ДДВ): 67,73 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Вентилатор со мотор без четкици кој се карактеризира со тивка работа и ниски електромагнетни интерференции (EMI).

 

Карактеристики:

  • Напон: 12V
  • Потрошувачка: 101 mA
  • Димензии:  40x40x10mm
  • Проток на воздух: 16.8 m³/h
  • Лежиште: VAPO
  • Брзина: 8500rpm
  • Ниво на звук: 31.4 dBA
Висина 40 mm
Должина 40 mm
Ширина 10 mm
Напојување (DC) 12 V-DC
Лежиште
VAPO
Ниво на бучава 31,4 dB
Број на вртежи 8.500 RPM
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.