Аксијален Вентилатор 12V-DC

CY 6153
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
SUNON
Аксијален Вентилатор, 12V-DC, (60x60x15)mm
510 ден
(вклучено ДДВ): 77,8 ден
Беспл. Испор.
w

Вентилатор со мотор без четкици кој се карактеризира со тивка работа и ниски електромагнетни интерференции (EMI).

Карактеристики:

  • Напон: 12V
  • Потрошувачка: 213 mA
  • Димензии:  60x60x15mm
  • Проток на воздух: 51.6 m³/h
  • Лежиште: VAPO
  • Брзина: 5400rpm
  • Ниво на звук: 36.2dBA
Висина 60 mm
Должина 60 mm
Ширина 15 mm
Напојување (DC) 12 V-DC
Лежиште
VAPO
Ниво на бучава 36,2 dB
Број на вртежи 5.400 RPM
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.