Аксијален Вентилатор 12V-DC

CY 410/5
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis

Аксијален Вентилатор, 12V-DC,

(40x40x10)mm, 3пина, Silent

615 ден
(вклучено ДДВ): 93,81 ден
Беспл. Испор.
w

Вентилатор за компјутер со 3 жици.

Ако работите со сложени програми на вашиот компјутер, веројатно сте запознаени со ситуацијата вашиот компјутер да се прегрее. Овој 3-пински вентилатор од Nedis® помага да се излади вашата матична плоча. Ако сè уште постои закана дека ќе се прегрее, вентилаторот испушта предупредувачки сигнал пред да престане да работи. Ова ви дава време да ги зачувате вашите датотеки и да ги затворите сите апликации пред да настане непоправлива штета.

 

Карактеристики

 • Хидрауличкото лежиште нема лизгачко триење, овозможува да има помало триење, абење и вибрации
 • Дизајнот на перката е за оптимизиран проток на воздух со висок CFM и извонредно тивок при работа
 • 6500 RPM, 3-пинска верзија со одличен баланс на перформанси и бучава
 • Боја: Црна
 • Висина: 40mm
 • Тежина: 15g
 • Ширина: 40mm
 • Должина: 10mm
 • Должина на кабел: 0,2m
 • Напојување: 12VDC
 • Големина на вентилаторот: 40mm
 • Tипот на вентилатор: DC
 • Максимален шум: 27,9dBA
 • Работен век (MTBF): 40000 часа
 • Статички притисок: +/- 10% 5.28
 • Проток на воздухот: +/- 10% 8,98
 • Тип на изолација: UL CLASS A
 • Материјал: PBT
 • Тип на конектор: 3-пински
Висина 40 mm
Должина 10 mm
Ширина 40 mm
Напојување (DC) 12 V-DC
Ниво на бучава 27,9 dB
Број на вртежи 6.500 RPM
Куќиште
Пластика
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.