Вести

Бесплатна можност за проширувања на знаењата за најновите инструменти на FLUKE (Македонија,11-15 Ноември, 2019)

28.10.2019

Бесплатна можност за проширувања на знаењата за најновите инструменти на FLUKE

Калибрација и Оддржување на Процесна Инструментација во Индустриските Процеси, Барање или Потреба? - 2019

25.10.2019

Индустриски 4mA до 20mA струјни јамки, аналогни и дигитални (HART) претворувачи (притисок/струја, температура/струја, фреквенција/струја), вентили, прекинувачи, сензори... се ова се компоненти од чие правилно работење зависат производните процеси а последица од нив е квалитетот на крајниот производ.

- Дали доволно ги познаваме?
- Дали знаеме како да ги оддржуваме?
- Кои од нив треба да се калибрираат и како?
- Зашто и како да се води документација за калибрација?


На сите овие прашања ќе се обидеме да ви одговориме на еднодневниот “модуларен” стручен семинар

 

Практично - показна JANITZA работилница

24.09.2019

Уреди за мерење и софтвер

Практично-Показна Работилница: ВОВЕД во ВИБРАЦИИ

14.05.2019

Мерења и Дијагностика

Еднодневен Стручен Семинар: "ВОВЕД во ТЕРМОВИЗИЈА"

29.01.2019

Еднодневен Стручен Семинар: "ВОВЕД во ТЕРМОВИЗИЈА"

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.