Print this pageseparatorSmaller textspacertextp

Одржани 13-тите по ред FLUKE Работилници

Skopje, 28.11.2017 12:18:10

Тринаесеттите по ред работилници во соработка со Fluke ги реализиравме во периодот помеѓу 13 и 17.11.2017 година.

И овој пат имавме интересни средби со индустријата за запознавање со новитетите од добро познатиот производител Fluke, како и одлична можност за отворање на нови апликации, нови можности, подобрувања...

Позитивните реакции од терен за овој настан иницираат мотив повеќе кај нас да продолжиме со оваа практична едукација.

И овој пат интересни беа термовизиските камери, посебно новиот модел Fluke Ti480, комбинираниот мултиметар – термовизиска камера Fluke 279, но и добро познатите класици од Fluke.

Работилницата ја проследија 45 технички лица од следниве компании:

  1. БЕГ Производство, Скопје
  2. Факом, Скопје
  3. Раде Кончар Сервис, Скопје
  4. Пивара Скопје, погон Кока Кола, Скопје
  5. Вивакс, Скопје
  6. Еуробрик, Велес
  7. Макс, Струмица
  8. Адиент Аутомотиве, Струмица
  9. МЕПСО, Скопје
  10. ХЕЦ Козјак, ХЕЦ Св. Петка Скопје

Се надеваме дека дадовме придонес до наведената цел и им благодариме на наведените компании за реализација на настанот.

 

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.