Настани

Завршни активности од акцијата на Логинг Електроникс – “Технологија за тебе”

27.11.2018

МИКРОПРОЦЕСОРСКИ СИСТЕМИ НА ПОДАРОК ЗА СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД “НАЦЕ БУЃОНИ”, ОД КУМАНОВО

14-ти FLUKE Работилници

21.11.2018

И оваа година традиционално, 14-ти пат по ред, во периодот 5 до 9 ноември ги реализиравме добро познатите Fluke работилници.

Успешно реализиран стручниот семинар - Калибрација и Оддржување на Процесна Инструментација во Индустриските Процеси, Барање или Потреба?

15.11.2018

Успешно реализиран стручниот семинар - Калибрација и Оддржување на Процесна Инструментација во Индустриските Процеси, Барање или Потреба?

Извештај од изведената работилница: Технологии за Полуперманентно и Перманентно Мерење на Емисијата на Гасови и Прашина

24.10.2018

Третото издание на серијалот работилници посветени на мерењето на емисии и прашина од процеси на согорување го одржавме на 10 октомври во хотелот Queen’s во Скопје. Откако во првите две работилници освртот беше на малите горилни процеси (до 1MW), овој пат во фокусот на работилницата беа поголемите горилни капацитети кои се вбројуваат во средни- и големи- по моќност горилни процеси.

ЛОГИНГ ПОДАРУВА ТЕХНОЛОШКИ УРЕДИ НА СЕДУМ УЧИЛИШТА НИЗ МАКЕДОНИЈА

19.10.2018

Под мотото – Технологија за тебе

ЛОГИНГ ПОДАРУВА ТЕХНОЛОШКИ УРЕДИ НА СЕДУМ УЧИЛИШТА НИЗ МАКЕДОНИЈА

Компанијата за електроника и технологија, Логинг Електроникс од Скопје, започна акција во која се подаруваат врвни технолошки уреди на седум средни училишта низ Македонија. Акцијата е во координација со Министерството за образование, а се води од компаниската мисија за подигнување на свеста за употреба на новите технологии во секојдневието. Овие нови уреди ќе им бидат од голема полза на учениците од електро-техничките училишта, за да можат практично да совладаат нови и врвни технологии и бидат во чекор со глобалните трендови од оваа индустрија. Акцијата се одвива под мотото “Логинг – Технологија за тебе!”.

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.