Изолатор - Лискун

SILICON TOP3
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Термален изолатор - лискун за TOP3.

20 ден
(вклучено ДДВ): 3,05 ден
Беспл. Испор.
w

Термоспроводлив изолатор - лискун за ТОP3.

Изолаторот - лискун се поставува помеѓу полупроводниците и ладилните тела. Помага за дисипација на топлината и воедно служи како изолатор за ладилното тело. Се употребува за ТОP3 куќиште.

 

Карактеристики:

  • Висока термичка спроводливост
  • Голема диелектрична издржливост
  • Одлична термичка отпорност (600°С)
Боја
 транспарентна
Ширина 17,5 mm
Димензија на отворот за монтажа 3,1 mm
Максимална висина 20,5 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.