Конектор за PCB

PJP-1334
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ELECTRO-PJP
Код од Произв.: 20805Cd100

Женски конектор за PCB, 0.8mm.

10 ден
(вклучено ДДВ): 1,53 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Тест терминал, конектор за PCВ.

Карактеристики:

  • Тип на конектор: 0.8mm женски, 0.8mm машки
  • Монтирање на печатена плочка
  • Максимален напон: 33V-AC / 70V-DC
  • Максимална струја: 

Конектор 0,8 mm
Максимална Струја 2 A
Макс. Инверзен напон 70 V
Максимален напон 33 V-AC
Димензии 5,3х0,8 mm
Материјал
месинг
Тежина 5 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.