Тест кабел

PJP-1370G
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ELECTRO-PJP
Код од Произв.: 209078-M-M-10V

Тест кабел 0.8mm 10cm.

100 ден
(вклучено ДДВ): 15,25 ден
Беспл. Испор.
w

Тест кабел микро сонди.

 

Карактеристики:

  • Конектор A: 0,8mm машки
  • Конектор Б: 0,8mm машки
  • Должина: 10cm
  • Максимален напон: 33V-AC/70V-DC
  • Максимална струја: 2A
  • Боја: зелена
Конектор 0,8 mm
Максимална Струја 2 A
Макс. Инверзен напон 70 V
Максимален напон 33 V-AC
Должина на кабел 0,1 m
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.