Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 3 од 287
MCP3208-CI/SL
Брзо инфо
(0)
Код: MCP3208-CI/SL

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
8-ch, 12-bits, ±2 LSB, SPI, SOIC-16.

290 ден
Повеќе
На лагер
w
TDA8703T-PHI
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
1-ch, 8-bits, 40MHz, SMD-24.

558 ден
Повеќе
На лагер
w
AD7861
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),

7-ch, 11-bits, ±2 LSB, PLCC-44.

233 ден
Повеќе
На лагер
w
ADC0801LCN
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),

1-ch, 8-bits, ±¼ LSB, DIP-20.

1.091 ден
Повеќе
На лагер
w
TDA8551-PHI
Брзо инфо
(0)

Аудио засилувач,

1W BTL, 5.5V,

co дигитална контрола на јачината на звукот.
 

231 ден
Повеќе
На лагер
w
BA6897-RHM
Брзо инфо
(0)

Четириканален BTL Драјвер,

18V, DIP-32.

 

447 ден
Повеќе
На лагер
w
BA5208AF-RHM
Брзо инфо
(0)

BTL Засилувач,

4.5V, SMD-16.

427 ден
Повеќе
На лагер
w
MCP2515-I/P
Брзо инфо
(0)

CAN контролер.

402 ден
Повеќе
На лагер
w
PCA82C251T/YM
Брзо инфо
(0)

CAN трансивер, SMD-8.

150 ден
Повеќе
На лагер
w
MCP2551-E/P
Брзо инфо
(0)

CAN трансивер.

210 ден
Повеќе
На лагер
w
TMS2516-35
Брзо инфо
(0)

CMOS EPROM меморија,

16K (2Kx8), UV-erasable, DIP-24.

554 ден
Повеќе
На лагер
w
27C1001-12
Брзо инфо
(0)
Код: M27C1001-10FI

CMOS EPROM меморија,

1Mb (128Kx8), UV-erasable, DIP-32.

296 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
27C128-SMD
Брзо инфо
(0)
Код: 27C128-15/L

CMOS EPROM меморија,

128K (16Kx8), OTP, PLCC-32.

468 ден
Повеќе
На лагер
w
27C64-150.
Брзо инфо
(0)
Код: TS27C64A-25CP

CMOS EPROM меморија,

64K (8Kx8), OTP, DIP-28.

187 ден
Повеќе
На лагер
w
27C256-15/SO
Брзо инфо
(0)

CMOS EPROM меморија,

256K (32Kx8), OTP, SMD-28.

471 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F88-IP mk
plavi artikli_mkd_mk_den
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.