Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 4 од 287
27C4096-120-SMD
Брзо инфо
(0)

CMOS EPROM меморија,

4Mb (256Kx16), OTP, PLCC-44.

1.562 ден
Повеќе
На лагер
w
MAX328CWE
Брзо инфо
(0)

CMOS аналогeн мултиплексер,
(10-30)V, SMD-16.

330 ден
Повеќе
На лагер
w
CD40192-PHI
Брзо инфо
(0)

Presettable BCD Up/Down Counter.

73 ден
Повеќе
На лагер
w
CD4078.
Брзо инфо
(0)

8-input NOR/OR gate.

38 ден
Повеќе
На лагер
w
CD4568.
Брзо инфо
(0)

Phase Comparator and Programmable Counter.

155 ден
Повеќе
На лагер
w
CD4572.
Брзо инфо
(0)

Quad Inverter + NAND + NOR gate.

53 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HC139.
Брзо инфо
(0)

Dual 1-of-4 Decoder/Demultiplexer.

28 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT10.
Брзо инфо
(0)
Код: M74HCT10B1R

Triple 3-input NAND gate.

38 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT107.
Брзо инфо
(0)

Dual J-K negative edge-triggered Flip-Flop.

47 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT11.
Брзо инфо
(0)

Triple 3-input AND gate.

66 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT125.
Брзо инфо
(0)
Код: CD74HCT125E

Quad Tri-State Buffers, Enable = 0.

38 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT193.
Брзо инфо
(0)

Presettable 4-bit Binary Up/Down Counter.

95 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT21
Брзо инфо
(0)

Dual 4-input AND gate.

38 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT237
Брзо инфо
(0)

3-line to 8-line Decoder/Demultiplexer with address latches.

61 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT574.
Брзо инфо
(0)

Octal Tri-State Non-Inverting D-type Flip-Flop.

42 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F88-IP mk
plavi artikli_mkd_mk_den
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.