Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 5 од 287
SN74HCT10.
Брзо инфо
(0)
Код: M74HCT10B1R

Triple 3-input NAND gate.

38 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT107.
Брзо инфо
(0)

Dual J-K negative edge-triggered Flip-Flop.

47 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT11.
Брзо инфо
(0)

Triple 3-input AND gate.

66 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT125.
Брзо инфо
(0)
Код: CD74HCT125E

Quad Tri-State Buffers, Enable = 0.

38 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT193.
Брзо инфо
(0)

Presettable 4-bit Binary Up/Down Counter.

95 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT21
Брзо инфо
(0)

Dual 4-input AND gate.

38 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT237
Брзо инфо
(0)

3-line to 8-line Decoder/Demultiplexer with address latches.

61 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT574.
Брзо инфо
(0)

Octal Tri-State Non-Inverting D-type Flip-Flop.

42 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HCT74
Брзо инфо
(0)
Код: CD74HCT74E

Dual D-type positive edge-triggered Flip-Flop.

25 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HC4051D
Брзо инфо
(0)
Код: 74HC4051D,653

Single 8-channel Analog Multiplexer/Demultiplexer.

37 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HC574D
Брзо инфо
(0)

Octal Tri-State Non-Inverting D-type Flip-Flop.

35 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HC138
Брзо инфо
(0)
Код: 74HC138N ROHS

1-of-8 Decoder/Demultiplexer.

28 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HC138-SMD.
Брзо инфо
(0)
Код: 74HC138D ROHS

1-of-8 Decoder/Demultiplexer.

28 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HC194-SMD.
Брзо инфо
(0)

4-bit Bidirectional Universal Shift Register.

42 ден
Повеќе
На лагер
w
SN74HC4017D
Брзо инфо
(0)

Johnson Decade Counter.

67 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F88-IP mk
plavi artikli_mkd_mk_den
MCCOG21605D6W mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.