Skip Navigation Links.

8-битен Микроконтролер

MAB8461PW115
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

8-битен Микроконтролер,
5V, DIP-28.

803 ден
(вклучено ДДВ): 38,24 ден
Беспл. Испор.
w

8-битен Микроконтролер со LED драјвер.

 

Карактеристики:

  • Напојување: 5V
  • Дисипација: 1000mW
  • Работна температура: (0-70)°С
  • Куќиште: DIP-28
Работен напон 5 V
Куќиште
DIP
Број на пинови
28
Работна температура 0 - 70 °C
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.