Skip Navigation Links.

8-битен Микроконтролер

209.11449
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

MAB8461P/W069

8-битен Микроконтролер,
5V, DIP-28.

2.835 ден
(вклучено ДДВ): 135 ден
Беспл. Испор.
w

8-битен Микроконтролер со LED драјвер.

 

​Карактеристики:

  • Напојување: 5V
  • Дисипација: 1000mW
  • Работна температура: (0-70)°С
  • Куќиште: DIP-28

 

Работен напон 5 V
Куќиште
DIP
Број на пинови
28
Работна температура 0 - 70 °C
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.