Skip Navigation Links.

Полупроводници

Производи на страна:
Страна 1 од 253
2SC3381-TOS
Брзо инфо
(0)

2xNPN биполарен транзистор,
80V, 0.1A, 0.4W, 170MHz, SIL-7.

104 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7103
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Kанал, Мосфет, 50 V, 3 A, 2 W, 0,130 Ω, SO-8
70 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7311-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 20 V, 6,6 A, 2 W, 0,029 Ω, SO-8
74 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7303-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 5,3 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
169 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7313-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 6,5 A, 2 W, 0,029 Ω, SO-8
85 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7303
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 30 V, 5,3 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
147 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRF7341-IR
Брзо инфо
(0)
2 x Н - Канал, Мосфет, 55 V, 4,7 A, 2 W, 0,050 Ω, SO-8
114 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
310.31947
Брзо инфо
(0)

TMP47C434N3414, TMP47C434N3537

4-битен Микроконтролер,
(4.5-6)V, SDIP-42.

2.788 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TPIC6B595N
Брзо инфо
(0)

8-битен шифт регистар,

(4.5-5.5)V, DIP-20.

125 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TDA8703T-PHI
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
1-ch, 8-bits, 40MHz, SMD-24.

558 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ADC0820CCN.
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),

1-ch, 8-bits, ±1 LSB, DIP-20. 

373 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MCP3208-CI/SL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP3208-CI/SL

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
8-ch, 12-bits, ±2 LSB, SPI, SOIC-16.

290 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TLC7135CDW
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
4-1/2-digit, 4.5-bits, SMD-28.

678 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADC0801LCN
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),

1-ch, 8-bits, ±¼ LSB, DIP-20.

1.091 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TLC7135CN
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
4-1/2-digit, 4.5-bits, DIP-28.

739 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PIC16F88-IP mk
plavi artikli_mkd_mk_den
MCCOG21605D6W mk
Raspberry PI 4mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.