LED SMD

SB-170HR-CT
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LED SMD, Црвена, 470mcd, 0805
7 ден
(вклучено ДДВ): 1,07 ден
Беспл. Испор.
w

SMD LED диода, Црвена.

 

​Карактеристики:

  • Куќиште: 0805
  • Боја на светлина: Црвена високосјајна
  • Потрошувачка: 20mA
  • Бранова должина на светлината: 660nm
  • Јачина на светлост: 470mcd
Боја
 црвена
Боја на светлина
Црвена
Димензии SMD
0805
Номинална струја 20 mA
Бранова должина на светлина 660 nm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.