LED SMD

LEDSMD A-3528
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LED SMD, Портокалова, 260mcd, 3528
10 ден
(вклучено ДДВ): 1,53 ден
Б.Исп.одЛагер
w

SMD LED диода, Килибар.

 

​Карактеристики:

 • Куќиште: 3528
 • Агол: 120°
 • Боја на светло: килибар
 • Боја на куќиште: безбојна
 • Тип на куќиште: бистро
 • Бранова должина на светлина: 610nm
 • Интензитет на светлина:. 260mcd
 • Доминантна бранова должина: 605nm
 • Струја: 30mA
 • Работна температура:  (-40- + 85)°C
 • Работен напон макс. 2.4V
 • Технологија: AllnGaP
 • Моќност: 75mW
Боја
 црвена
Боја на светлина
Црвена
Номинална струја 30 mA
Бранова должина на светлина 610 nm
Димензии 3x4x2 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.