LED SMD RGB

LEDSMD RGB-3528
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LED SMD, Црвена/Зелена/Сина, 700mcd, 3528
45 ден
(вклучено ДДВ): 6,86 ден
Беспл. Испор.
w

SMD LED диода, црвена/сина/зелена.

 

​Карактеристики:

 • Куќиште: 3528
 • Агол: 120°
 • Боја на светло: црвена/сина/зелена
 • Боја на куќиште: безбојна
 • Тип на куќиште: бистро
 • Бранова должина на светлина: 465/515/635nm
 • Интензитет на светлина:. 700mcd
 • Доминантна бранова должина: 470/520/625nm
 • Струја: 30mA
 • Работна температура:  (-40- + 85)°C
 • Работен напон макс. 3.6V
 • Работен напон мин. 2.4V
 • Технологија: AlInGaP/InGaN
 • Моќност: 75mW
Боја
 сина
 црвена
 зелена
Номинална струја 30 mA
Димензии 3x4x2 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.