PWM контролер

SG3524N.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код: SG3524N

PWM контролер,

(8-40)V, 0.1A,  DIP-16.

195 ден
(вклучено ДДВ): 9,29 ден
На лагер
w

PWM (pulse-width-modulation) контролер.

 

Карактеристики:

  • Напојување: (8-40)V
  • Излезeна струја: 0.1А
  • Куќиште: DIP-16
Работен напон 8 - 40 V
Работна температура 0 - 70 °C
Куќиште
DIP
Број на пинови
16
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.