Сензори

Производи на страна:
Страна 1 од 2
PT100
Брзо инфо
(0)
Код: PT100

Температурно зависен PTC отпорник PT100.

275 ден
Повеќе
На лагер
w
LM35CH
Брзо инфо
(0)

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 110)°C, ±0.5°C, TO-46.

865 ден
Повеќе
На лагер
w
LM335Z.
Брзо инфо
(0)
Код: LM335Z/NOPB ROHS

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 100)°C, ±1°C, TO-92.

95 ден
Повеќе
На лагер
w
LM35CZ-NSC
Брзо инфо
(0)

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 110)°C, ±0.5°C, TO-92.

290 ден
Повеќе
На лагер
w
LM35DZ-NSC
Брзо инфо
(0)
Код: LM35DZ/NOPB ROHS

Прецизен температурен сензор,
(0 - 100)°C, ±0.5°C, TO-92.

115 ден
Повеќе
На лагер
w
DS1820
Брзо инфо
(0)
Код: MIKROE-56

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, TO-92.

395 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
DS18B20U
Брзо инфо
(0)
Код: DS18B20U+T&R

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, SMD-8.

295 ден
Повеќе
На лагер
w
DS18B20
Брзо инфо
(0)
Код: DS18B20+

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, TO-92.

295 ден
Повеќе
На лагер
w
P14-W
Брзо инфо
(0)

Сензор за влага, 0-100% RH.

1.660 ден
Повеќе
На лагер
w
HYT 939
Брзо инфо
(0)

Сензор за влажност, 0-100%.

2.957 ден
Повеќе
На лагер
w
H25K5A
Брзо инфо
(0)

Сензор за влажност, 20-90%.

199 ден
Повеќе
На лагер
w
HIH-4000-004
Брзо инфо
(0)

Сензор за влажност, 0-100%.

1.444 ден
Повеќе
На лагер
w
EEH210
Брзо инфо
(0)

Дигитален сензор за температура и влажност,
-40 - +125°C, 0-100% RH.

777 ден
Повеќе
На лагер
w
SHT20
Брзо инфо
(0)
Код: SHT20

Дигитален сензор за температура и влажност,
-40 - +125°C, 0-100% RH, I2C, DFN 3x3.

660 ден
Повеќе
На лагер
w
EEH110
Брзо инфо
(0)

Дигитален сензор за температура и влажност,
-40 - +125°C, 0-100% RH.

777 ден
Повеќе
На лагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.