A/D конвертори

Производи на страна:
Страна 1 од 2
ICL7107CPL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CS7107GP

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
3½ dig, 333ms, LED-drv, DIP-40.

154 ден
Повеќе
На лагер
w
TDA8708A-PHI
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
1-ch, 8-bits, 32MHz, DIP-28.

742 ден
Повеќе
На лагер
w
ICL7129CPL-HAR
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
4½ dig, 500ms, LCD-drv, DIP-40.

1.278 ден
Повеќе
На лагер
w
ADC0801LCN
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),

1-ch, 8-bits, ±¼ LSB, DIP-20.

1.091 ден
Повеќе
На лагер
w
TLC7135CDW
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
4-1/2-digit, 4.5-bits, SMD-28.

678 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MCP3001-I/SN
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
1-ch, 10-bits, ±1 LSB, SPI, SMD-8.

125 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ICL7106CPL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ICL7106CPLZ

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
3½ dig, 333ms, LCD-drv, DIP-40.

444 ден
Повеќе
На лагер
w
ADC2300-ITT
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
за дигитални ТВ приемници, DIP-24.

959 ден
Повеќе
На лагер
w
ADC2310E
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
за дигитални ТВ приемници, DIP-24.

887 ден
Повеќе
На лагер
w
ADC2311EDIP-IT
Брзо инфо
(0)

A/D Конвертор - ADC.

1.015 ден
Повеќе
На лагер
w
TDA8703T-PHI
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
1-ch, 8-bits, 40MHz, SMD-24.

558 ден
Повеќе
На лагер
w
MCP3208-CI/SL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MCP3208-CI/SL

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
8-ch, 12-bits, ±2 LSB, SPI, SOIC-16.

290 ден
Повеќе
На лагер
w
TDA8703-PHI
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
1-ch, 8-bits, 40MHz, DIP-24.

466 ден
Повеќе
На лагер
w
AD7861
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),

7-ch, 11-bits, ±2 LSB, PLCC-44.

233 ден
Повеќе
На лагер
w
TLC7135CN
Брзо инфо
(0)

Аналогно-Дигитален Конвертор (ADC),
4-1/2-digit, 4.5-bits, DIP-28.

739 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.