CMOS логичко коло

CD4500.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

1-Bit Processing Unit.

38 ден
(вклучено ДДВ): 1,81 ден
На лагер
w

Серијата 4000 претставува фамилија на интегрирани кола кои имплементираат различни логички функции користејќи CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) технологија и сеуште се користат.
Елементите од серијата 4000 ја имаат предноста во помала потрошувачка на енергија, поголем опсег на работни напони (3V до 15V), и поедноставен дизајн на колото поради значително зголемениот фактор на разгранување (fanout).

Сепак нивната помала брзина (околу 1MHz, споредено со 10MHz на биполарните TTL кола) ги ограничува нивните апликации на статички или дизајни со мали брзини.

Технологија
CMOS
Куќиште
DIP
Број на пинови
16
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.