CD4xxx

Производи на страна:
Страна 1 од 11
CD4027.
Брзо инфо
(0)

Dual J-K Master-Slave Flip-Flop.

25 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4028.
Брзо инфо
(0)

BCD-To-Decimal Decoder.

28 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4046
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4046BE

Micropower Phase-Locked Loop (PLL).

25 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4063.
Брзо инфо
(0)

4-Bit Magnitude Comparator.

38 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4066.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4066BCN-FSC

Quad Bilateral (Analog) Switch.

25 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4511.
Брзо инфо
(0)

BCD to 7-segment Latch Decoder Driver.

28 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
CD4512.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4512BE

8-channel Data Selector with a Tri-State output.

42 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4515.
Брзо инфо
(0)

4-bit Latch/4-to-16 Line Decoders, Output = Low.

75 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4516
Брзо инфо
(0)

Presettable Binary Up/Down Counter.

35 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4539
Брзо инфо
(0)

Dual 4-input Multiplexer.

42 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4543.
Брзо инфо
(0)

BCD to 7-segment Liquid Crystal Display Decoder/Driver.

25 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4555
Брзо инфо
(0)

Dual Binary 1 of 4 Decoder/Demultiplexer, Output = High.

57 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4556.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4556BE

Dual Binary 1 of 4 Decoder/Demultiplexer, Output = Low.

45 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4040.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4040BE

12-stage Ripple-Carry Binary Counter/Divider.

45 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
CD4075.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: CD4075BE

Triple 3-input OR gate.

25 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.