D/A конвертори

Производи на страна:
Страна 1 од 1
TDA1543A-PHI
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
2-ch, 16-bits, Audio Stereo, DIP-8.

190 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LTC1257CN8
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
1-ch, 12-bits, DIP-8.

795 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MC144111P-MOT
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
4-ch, 6-bits, Serial, DIP-14.

332 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MB88301A-FUJ
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
1x13-bits + 3x6-bits, PWM, DIP-16.

531 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
TDA1540P-PHI
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
1-ch, 14-bits, Mono Audio, DIP-28.

348 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
TDA1311A-PHI
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
2-ch, 16-bits, Stereo Audio, SMD-8.

193 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DAC0832LCMM
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
1-ch, 8-bits, Parallel, I-out, SMD-20.

210 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MCP4921-E/P
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
1-ch, 12-bits, SPI, DIP-8.

330 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MC144110P-MOT
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
6-ch, 6-bits, Serial, DIP-18.

508 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MCP4922-E/P
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
2-ch, 12-bits, SPI, DIP-14.

415 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LTC1668CG
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
1-ch, 16-bits, SSOP-28.

2.156 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
TDA8444P-PHI
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
8-ch, 6-bits, I2C, DIP-16.

129 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
AD7523JN.
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
1-ch, 8-bits, Parallel, I-out, DIP-16.

554 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
AD7528JN-AD
Брзо инфо
(0)

Дигитално-Аналоген Конвертор (DAC),
2-ch, 8-bits, Parallel, I-out, DIP-20.

1.846 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.