LCD дисплеј 2x16

GDM1602B-FL-YBS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
XIAMEN
Код од Произв.: GDM1602B7-FL-YBS-R

LCD дисплеј - 2x16 карактери.

527 ден
(вклучено ДДВ): 80,39 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

LCD дисплеј - 2x16 карактери со вградено позадинско светло.
Вградениот контролер овозможува лесно поврзување со било кој микроконтролер преку 4-битен или 8-битен интерфејс.

 

Карактеристики:

  • Модел: GDM1602B-FL-YBS
  • Контролер: S6A0069
Модел GDM1602B
Контролер S6A0069
Тип
Карактерен
Број на карактери
2 x 16
Позадинско светло
 жолто - зелено
Димензии на модулот 84 x 44 x 13.5 mm
Работен напон 5 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.