SN74xxx

Производи на страна:
Страна 1 од 20
SN74HC153.
Брзо инфо
(0)

Dual 4-input Digital Multiplexer.

37 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC139.
Брзо инфо
(0)

Dual 1-of-4 Decoder/Demultiplexer.

28 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC03.
Брзо инфо
(0)

Quad 2-input NAND gate with Open-Drain outputs.

37 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC109.
Брзо инфо
(0)

Dual J-K positive edge-triggered Flip-Flop.

42 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC238.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SN74HC238#

3-line to 8-line Decoder/Demultiplexer.

42 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC241.
Брзо инфо
(0)

Octal Non-Inverting Buffer/Line Driver with Tri-State outputs.

42 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC244.
Брзо инфо
(0)

Octal Non-Inverting Buffer/Line Driver with Tri-State outputs.

35 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC251.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: M74HC251B1R

8-input Digital Multiplexer with Tri-State output.

42 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC393.
Брзо инфо
(0)

Dual Binary Counter.

37 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC4016.
Брзо инфо
(0)

Quad Bilateral (Analog) Switch / Multiplexer / Demultiplexer.

42 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC4024.
Брзо инфо
(0)

7-stage Ripple-Carry Binary Counter/Divider.

64 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC540.
Брзо инфо
(0)

Octal Tri-State Inverting Buffer / Line Driver / Line Receiver.

30 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC563.
Брзо инфо
(0)

Octal Tri-State Inverting Transparent Latch.

52 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC589.
Брзо инфо
(0)

8-bit Serial or Parallel-Input / Serial-Output Shift Register with Tri-State Outputs.

46 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SN74HC590.
Брзо инфо
(0)

8-bit Binary Counter Register with Tri-State Outputs.

61 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.